Tanie rozmowy, brak abonamentów i wysoka jakość rozmów? Takie korzyści oferuje nam jedynie telefonia VoIP! Postaw na rozmowy przez Internet i licz swoje oszczędności! Jedyne co potrzebujesz to łącze internetowe. Jeśli nadal się wahasz to zapraszamy do poznania, co jeszcze możesz zyskać decydując się na telefonię przez Internet. telefonia-VoIP

Trochę statystyki

Internet daje wiele możliwości. To wiedzą wszyscy. Ale czy wykorzystują w pełni to co nam umożliwia? Jak się okazuje nie. Telefonia VoIP to nadal margines wśród indywidualnych użytkowników. Według badań przeprowadzonych przez UKE korzysta z niej jedynie 3% ankietowanych. Doskonale to jaka jest świadomość telefonii VoIP wśród badanych pokazuje pytanie: Czy był(a) by Pan(i) skłonny(a) zrezygnować ze zwykłego telefonu stacjonarnego na rzecz telefonu internetowego VoIP? Na tak postawione pytanie aż 15% ankietowanych odpowiedziało, że nie wiedziało, że takie usługi istnieją. Tylko 8% badanych odpowiedziało, że byliby zainteresowani zmianą telefonii stacjonarnej na na telefonię VoIP. Czym mogą być spowodowane takie wyniki raportu? Autorzy raportu tłumaczą to niską świadomością technologii.

Jednak telefonia stacjonarna ma w naszym kraju cały czas tendencje spadkową. Według Raportu UKE o stanie rynku telekomunikacyjnego za 2013 rok wartość rynku telefonii stacjonarnej wyniosła 4,3 mld zł, co oznacza spadek o 4,8% w porównaniu do roku 2012. Z telefonii stacjonarnej korzystało w 2013 roku 6,8 mln abonentów, czyli o 7,6% mniej niż w roku wcześniejszym. Większość użytkowników to klienci indywidualni. 

Zwiększyła się natomiast popularność telefonii VoIP. W przypadku telefonii przez internet, odwrotnie niż w przypadku telefonii stacjonarnej liczba użytkowników wzrosła i rośnie nieprzerwanie już od kilku lat. Wartość rynku wyniosła 0,3 mld złotych. Wzrost wyniósł 1,22% w porównaniu do roku 2012 roku. Liczna użytkowników kształtowała się na poziomie 1,2 mln.

 

Czym jest technologia VoIP?

Telefonia VoIP to nowoczesna telefonia stacjonarna. Jej podstawowe cechy to:

 • niskie ceny połączeń w kraju i za granicą,
 • brak opłat abonamentowych (płacimy jedynie za wykonane rozmowy),
 • korzystanie z numeru telefonu z dowolnego miejsca na świecie – potrzeby jest jedynie dostęp do łącza internetowego.


Jak korzystać z VoIP?

To bardzo łatwe! Mamy do wyboru kilka rozwiązań:

 • telefon VoIP – telefon IP podłącza się bezpośrednio do sieci,
 • bramka VoIP + tradycyjny telefon - w tym przypadku nie ma konieczności zakupu nowego telefonu. Najprostsza bramka VoIP posiada port RJ-45, do którego wpinamy Internet i port RJ – 11, które umożliwia podłączenie aparatu telefonicznego. Bramka VoIP ma za zdania zamianę analogowego sygnału mowy oraz sygnału wybierania numeru telefonicznego na sygnały VoIP. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z telefonii VoIP bez konieczności używania komputera.
 • program instalowany na komputerze (softphone) - w tym rozwiązaniu oprócz komputera i aplikacji, którą można pobrać z Internetu potrzeba jedynie słuchawek i mikrofonu. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które sporadycznie korzystają z telefonu.
 • aplikacja na smartfona – z VoIP można zatem również korzystać będąc poza biurem.

 

Jakie zalety posiada VoIP?

Technologia VoIP to doskonały sposób na poprawę firmowych budżetów i ograniczenie kosztów ponoszonych na rozmowy telefoniczne nawet o 70%. Jakie inne korzyści są związane ze zmianą telefonii stacjonarnej na VoIP?

 • łatwe i szybkie wdrożenie,
 • niski koszt wdrożenia,
 • możliwość integracji z dotychczasową siecią telefoniczną (przy pomocy bramek VoIP lub centralek IP/PBX),
 • darmowe połączenia w obrębie firmy,
 • łatwy dostęp do bilingów rozmów,
 • wysoka jakość prowadzonych rozmów,
 • możliwość wykonywania wielu rozmów jednocześnie na jednym numerze telefonu bez konieczności zakupu drogich traktów.

 

Jeśli zamierzasz wdrożyć w swojej firmie telefonię VoIP i potrzebujesz pomocy zgłoś się do nas! Napisz maila, zadzwoń lub poczatuj z nami. Na pewno znajdziemy rozwiązanie, które Cię zadowoli.

 

Poznaj cennik telefonii VoIP:

http jns Telefonia VoIP - tanie rozmawianie przez Internet