Licencja na pośrednictwo w przewozie osób – wniosek już dostępny! #LexUber

Ustawa mająca na celu uregulowanie płatnych przewozów w Polsce, tzw. Lex Uber, zobowiązuje osoby wykonujące takie usługi do uzyskania licencji pośrednictwa przy przewozie osób.


Aby uzyskać taką licencję na pośrednictwo w przewozie osób, należy wypełnić Wniosek o udzielenie licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie osób, który jest już dostępny na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego:
https://gitd.gov.pl/dla-przedsiebiorcow/licencjezezwolenie-na-wykonywanie-zawodu-przewoznika-drogowego/posrednictwo-przy-przewozie-osob/wnioski-i-druki-do-pobrania/.

 

 • Wniosek o udzielenie licencji pośrednika w przewozie osób, krok po kroku:
  Podany link przekierowuje nas do strony z Plikami do pobrania. Aby uzyskać dostęp do wniosku o licencję na pośrednika w przewozie osób, należy kliknąć we frazę „LPO. Udzielenie licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie osób”, zaznaczonej poniżej:

wiosek o bycie posrednikiem w przewozie osob1

 • Załączniki – do wniosku o udzielenie licencji (LPO) oraz do Oświadczenia o spełnianiu wymogu dobrej reputacji (ONPO) znajdują się na samym dole artykułu, jak poniżej:

wiosek o bycie posrednikiem w przewozie osob2

 • Należy także przygotować:

  Dokumenty potwierdzające posiadanie odpowiedniej zdolności finansowej;
  Dowód uiszczenia opłaty za wydanie licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie osób.

 • Wymagane dokumenty należy przesłać na adres:

  GITD - Biuro ds. Transportu Międzynarodowego
  Al. Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa

 

Wszelkie szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Drogowego: https://gitd.gov.pl/dla-przedsiebiorcow/licencjezezwolenie-na-wykonywanie-zawodu-przewoznika-drogowego/posrednictwo-przy-przewozie-osob/

 

Szukasz systemu dystrubucji zleceń taxi - dowiedz się więcej na stronie: taxibasic.pl

 system taxi