Posiadanie firmowej strony www stało się obecnie standardem prowadzenia działalności biznesowej w każdej branży. Stanowi ona szczególny rodzaj inwestycji, która przynosi wymierne korzyści. Profesjonalna strona internetowa przyczynia się bowiem do wzrostu obrotów firmy, zmniejszenia kosztów jej funkcjonowania, a także, co niezmiernie ważne, do budowania prestiżu prowadzonego biznesu. Jak się okazuje strony internetowe są najtańszym i niezwykle skutecznym sposobem na dotarcie do klientów. Dlaczego więc nie skorzystać z tak skutecznego sposobu reklamy i prezentacji swojej oferty? Jednak wybierając firmę, która stworzy nam firmową wizytówkę w sieci warto zapoznać się dokładnie z umową, jak również z dotychczasowymi realizacjami. Strony-www 

Posiadanie strony www - zalety

W dzisiejszych czasach coraz więcej spraw załatwiamy przez Internet, szukamy w nim różnych produktów czy usług. Powoduje to, że skuteczne prowadzenie biznesu bez posiadania strony internetowej jest praktycznie niemożliwe. Posiadanie firmowej strony www powoduje, że zwiększa się zakres oddziaływania firmy, a jej produkty czy usługi docierają do nieograniczonej liczby odbiorców. 

Wśród zalet posiadania strony internetowej wymienić należy również:

 • poprawa kontaktów z dotychczasowymi Klientami i Partnerami,
 • pozytywny wizerunek firmy,
 • możliwość dotarcia do nowych klientów, 
 • szybki, łatwy i tani sposób na reklamę,
 • większa rozpoznawalność firmy. 

 

Profesjonalna strona www - ile kosztuje?

Ceny stron www są bardzo zróżnicowane i mogą wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Koszty stworzenia strony strony internetowej są uzależnione od kilku czynników: 

 • technologii, w jakiej strona została zbudowana np. CMS, Flash,
 • rodzaju np. wizytówka, serwis, sklep internetowy, 
 • rodzaj szablonu (gotowy, unikalny),
 • możliwość późniejszej modyfikacji strony.

 

Tworzenie stron www - jak się oszukuje klientów?

Usługa jaką jest tworzenie strony internetowej jest podatna na działanie firm - oszustów, które świadczą nieprofesjonalne usługi. Firmy te dopuszczają się wielu nadużyć i próbują oszukać finansowo jak największą liczbę klientów, którzy są nieświadomi specyfiki budowy stron www. Należy więc wyjątkowo uważać, by nie dać się oszukać i nie narazić się na straty. Konieczne jest zatem porównanie cen przed wyborem oferty,  dokładne sprawdzenie wszystkich punktów umowy, a także zapoznanie się dotychczasowymi realizacjami. Najczęściej stosowane sztuczki to:

 1.  Korzystanie z gotowych szablonów graficznych. 

  Firmy posiadają kilka szablonów graficznych, sprzedają wielu klientom ten sam wygląd witryny i pozbawiają je tym samym niepowtarzalnego i wyjątkowego wyglądu strony. W przypadku chęci klienta wprowadzenia zmian w szablonie jako argument podają brak możliwości zmiany innych elementów, niż treść. Efekt tego jest taki, że wiele firm posiada identyczny szablon graficzny. 

 2. Modyfikacja szablonu graficznego. 

  Jakiekolwiek modyfikacje szablonu graficznego przeprowadzane są niechętnie i często nie są one zgodne z zamówieniem firmy, do której strona należy. Dodatkowo wprowadzanie zmian jest związane z dużymi kosztami. 

 3. Wysokie koszty usług. 

  Strony tworzone przez firmy tego typu są drogie, biorąc pod uwagę dodatkowo również to, że opierają się ona na powielanym ciągle szablonie graficznym. Koszt jaki trzeba ponieść na skorzystanie z usług takich firm często jest o wiele wyższy, niż u innych organizacji świadczących tożsame usługi. 

 4. Brak dostępu do plików strony. 

  Częstą praktyką jest przekazywanie jedynie dostępów do zarządzania treścią strony przez panel www. Natomiast znacznie utrudniony, a wręcz uniemożliwiony jest dostęp do plików strony. Powoduje to, że samodzielna zmiana wyglądu witryny jest niewykonalna. Profesjonalne firmy tworzące strony www przekazują klientowi dostęp do plików strony za pośrednictwem FTP.

 5. Brak możliwości wyjaśnienia wątpliwości z szefem firmy. 

  Dostęp do szefa firmy jest znacznie utrudniony. Pracownicy ciągle informują, że szef jest nieosiągalny, co powoduje, że klient jest zmuszony tracić wiele czasu na bezskuteczne próby kontaktu z nim. 

 

Decydując się na stworzenie strony www dla swojego biznesu warto dokładnie obejrzeć proponowany szablon graficzny, porównać ceny na rynku i wybrać firmę, która oferuje usługi najwyższej jakości. Do takich firm zalicza się JNS. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług. 

 

Poznaj naszą ofertę na strony www:

http jns Strony internetowe 

http jns Nasze realizacje stron www