Administratorem danych osobowych jest JNS Sp. z o.o. ul. Wróblewskiego 18, (93-578 Łódź), NIP 725-189-13-94, nasze dane kontaktowe: e-mail: biuro@jns.pl, telefon: +48 42 209 27 01, fax: +48 42 209 27 02.
Na naszej stronie internetowej stosujemy sposób zautomatyzowany przetwarzania danych (w tym profilowania), zbierania danych statystycznych i analizowania ruchu na stronie internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat administratora danych, odbiorców danych, profilowania, sposobu wykorzystania oraz sposobu zmiany ustawień przeglądarki, kliknij tutaj. Korzystając z tej strony bez zmian ustawień wyrażasz zgodę na profilowanie.

Akceptuję

JNS profesjonalne rozwiazania IT dla biznesu

centrale telefoniczne

audyt it i archiwizacja danych

opieka informatyczna, budowa sieci, łącza internetowe

Opieka informatyczna - to się opłaca!  

Opieka informatyczna, spotkać się można również z takimi określeniami jak: outsourcing IT, obsługa informatyczna czy serwis IT, to oddelegowanie zadań związanych z szeroko rozumianym IT do firmy zewnętrznej. Outsourcing wykorzystywany jest w wielu sferach działalności firmy. Jednym z bardziej wymagających obszarów, który firma może powierzyć firmie zewnętrznej jest opieka nad sferą IT. Korzystanie z pomocy specjalistów od IT może przynieść firmie szereg korzyści, a głównie redukcję kosztów, jak i stały dostęp do najnowszych rozwiązań informatycznych

opieka-informatyczna-JNS6

Opieka informatyczna - kto z niej korzysta?

Niestety wiele przedsiębiorstw wciąż ma sporo obaw przed korzystaniem z tego typu rozwiązań. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż wydaje się, że outsourcing, przede wszystkim w zakresie opieki informatycznej, może wydatnie wpłynąć na rozwój biznesu. W dzisiejszych czasach bowiem trudno wyobrazić sobie podmiot gospodarczy nie wykorzystujący w swojej działalności narzędzi informatycznych.


Zgodnie z wynikami Ogólnopolskiego Badania Rynku Outsourcingu 2012 z opieki informatycznej dla firm korzysta w Polsce już 68,9% przedsiębiorstw. Wydaje się jednak, że w rzeczywistości liczba ta może być większa, a rozkład odpowiedzi w znacznym stopniu wynika z doboru przedsiębiorstw do badania. Niezależnie od tego widać, że firmy w Polsce coraz częściej decydują się na korzystanie z usług firm zewnętrznych w zakresie profesjonalnej opieki informatycznej, w tym także opieki informatycznej.


Ale czy opieka informatyczna faktycznie się opłaca?


Wyniki badania ukazują korzyści, które ankietowane firmy wskazały jako najbardziej istotne powody korzystania z outsourcingu w ogóle:

Powody: Tak (%) Nie (%)
Redukcja kosztów operacyjnych 56,4 43,6
Przekazanie funkcji trudnych do zarządzania 44,3 55,7
Koncentracja na działalności podstawowej 33,3 66,7
Dodatkowe środki finansowe 24,3 75,7

Z powyższych danych wynika, że najważniejszą korzyścią płynącą z outsourcingu jest redukcja kosztów operacyjnych (56,4%). Zakłada się, że oszczędności klientów korzystających z zasobów zewnętrznych firm mogą sięgać około 10-20%. W przypadku opieki informatycznej oszczędności te mogą być znacznie większe. Niezwykle ważny jest również brak konieczności angażowania własnych zasobów. Dzięki temu firmy mogą znacznie poprawić swoją płynność finansową i uzyskać dodatkowe środki finansowe (24,3%).


Przekazanie funkcji trudnych do zarządzania (44,3%), a taką niewątpliwie jest opieka nad systemami IT, prowadzi do optymalizacji procesów i podniesienia wydajności firmy. Owa optymalizacja umożliwia również skoncentrowanie się w pełni na działalności podstawowej firmy (33,3%).
Wśród ważnych zalet korzystania z outsourcingu i consultingu IT badane firmy wymieniają również:

  • wyższe bezpieczeństwo danych
  • specjalistyczna wiedza zakresu informatyki na wyciągnięcie ręki
  • stały dostęp do nowości w świecie informatyki
  • profesjonalne wsparcia technologicznego
  • wysokiej jakości i niezawodne usługi informatyczne.

Powinniśmy pamiętać, że materia informatyczna firmy może być ważnym atutem budującym przewagę konkurencyjną, ale i stanowić źródło niepowodzeń finansowych i organizacyjnych. Warto więc powierzyć opiekę informatyczną firmy wyspecjalizowanym ekspertom.

 

Poznaj naszą ofertę:

http jns Opieka informatyczna JNS

 

< wróć
Skontaktuj się z nami!