Posiadanie strony internetowej firmy czy sklepu jest obecnie nie tylko dodatkiem do biznesu, ale koniecznością. Jednak sama strona internetowa to nie wszystko. Jak sprawić by posiadała ona wysoką pozycję w wyszukiwarce?  Jest na to dobra rada - pozycjonowanie stron internetowych. Usługi tego typu zdobywają coraz większą popularność, ponieważ zwiększa się oddziaływanie Internetu na liczbę posiadanych Klientów przez firmę, a co za tym idzie na osiągane wyniki finansowe.  pozycjonowanie 

Stron internetowych jest dziś ogromnie dużo i ciągle ich przybywa. Posiadanie strony www to jeden z elementów koniecznych do sprawnego i efektywnego prowadzenia działalności biznesowej. Samo posiadanie strony www nie pozwala na wykorzystanie w pełni możliwości, jakie daje reklama internetowa. Więc stworzenie strony www to dopiero początek! W Internecie znajduje się bowiem wiele bardzo dobrych stron, które giną w jego "otchłaniach", ponieważ nie są dobrze wypozycjonowane. Trzeba sobie zdać sobie sprawę z tego, że tworzenie strony www jest nieodłącznie związane z pozycjonowaniem i już na początku warto zadbać o to by strona była przyjazna nie tylko dla użytkowników, ale także dla robotów.

 

Pozycjonowanie stron  internetowych - co to jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia samego pojęcia. Otóż pozycjonowanie to proces, który ma na celu uzyskanie dla wybranej frazy kluczowej jak najwyższej pozycji danej strony w wyszukiwarce. Mówiąc najprościej jest to zwiększenie popularności strony internetowej. Pozycjonowanie to jeden z mechanizmów promocji strony. W Internecie panuje ogromna konkurencja, więc pozycjonowanie to ciągły proces, który wymaga stałego zaangażowania w utrzymanie wysokiej pozycji strony. Jednak jest to proces niezwykle opłacalny, bowiem Internet odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu i coraz więcej ludzi szukając jakichś produktów czy usług swoje pierwsze kroki kieruje w stronę wyszukiwarki internetowej. Pozycjonowanie zwiększa zatem prawdopodobieństwo, że potencjalny klient poszukujący usług fryzjerskich wybierze właśnie ten, a nie inny salon fryzjerski. Wyższa pozycja strony w wyszukiwarce daje gwarancję, że więcej osób będzie mogło się zapoznać z ofertą na niej zawartą.

 

Optymalizacja strony pod pozycjonowanie

Optymalizacja strony www to jej dostosowywanie jej kodu i treści tak, aby była ona bardziej przyjazna zarówno dla użytkowników i robotów wyszukiwarek. Optymalizacja kodu strony stanowi pierwszy i konieczny element do poprawy pozycji strony w wyszukiwarkach.  Dla robotów wyszukiwarek najważniejszy jest bowiem kod strony. Działania w obrębie kodu są zazwyczaj niewidzialne dla zwykłego użytkownika strony www. Mają one jednak niebagatelne znaczenie na jej indeksowanie i klasyfikację w wyszukiwarkach internetowych. Wśród działań w obrębie kodu można wyróżnić m.in.:

 • dostosowanie strony do standardów,
 • poprawę prędkości wyświetlania strony,
 • zastosowanie przyjaznych adresów.

 

Z kolei dla użytkowników strony najważniejsza jest jej treść. Treść strony należy opracować tak, aby użytkownik mógł jak najłatwiej znaleźć to, co go interesuje. Wśród działań w obrębie treści strony możemy wymienić m.in.:

 • umieszczenie słów kluczowych w tekstach,
 • stosowanie przyjaznych linków, czyli "czystych" adresów URL, zamiast skomplikowanych i długich linków,
 • stałe aktualizowanie treści strony,
 • tworzenie mapy linków strony,
 • ustawienie tekstu alternatywnego dla elementów graficznych.

 

Słowa kluczowe 

Słowa kluczowe to wyrazy lub ich ciągi, które opisują w jednoznaczny sposób oferowaną usługę lub produkt. Internauci wpisują je w wyszukiwarce internetowej w celu wyszukania tego co ich interesuje. Dobranie odpowiednich słów kluczowych to więc podstawa. Wybierając słowa kluczowe należy mieć na uwadze to, że powinny one przynieść jak najlepsze efekty i byc opłacalną inwestycją. Słowa kluczowe powinny być umieszczone na stronie www w odpowiednich miejscach i powinny mieć odpowiednie zagęszczenie. Powinny się one znaleźć między innymi w następujących miejscach:

 • tytuł strony
 • metatagi,
 • treść strony,
 • nagłówki,
 • opisy obrazków,
 • tytuły linków.

 

Po wybraniu słów kluczowych należy zmodyfikować treść na stronie w taki sposób, aby zawierała ona ich optymalną ilość. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że nie należy przesadzać z ich używaniem, ponieważ mogą one zniechęcić użytkowników do czytania treści naszej strony. A co gorsze możemy zostać uznani za spamerów.

 

Pozycjonowanie stron internetowych - zalety

 • wzrost liczby odwiedzin na stronie,
 • wzrost zainteresowania ofertą firmy,
 • dotarcie do osób poszukujących produktów/usług z danej branży,
 • wysoka efektywność, 
 • najtańsza forma reklamy,
 • budowanie marki - firmy z czołowych miejsc w wyszukiwarce budzą większe zaufanie,
 • szybki zwrot kosztów związnych z utworzeniem strony i jej pozycjonowaniem.

 

Jak widać pozycjonowanie to bardzo przydatna usługa, która może wydatnie wpłynąć na poprawę funkcjonowania naszego biznesu. Więc jeśli chcesz, by Twoja strona zdobyła szczyt w wyszukiwarce koniecznie postaw na pozycjonowanie. A jeśli pozycjonowanie to tylko ze specjalistami doświadczonymi w tej dziedzinie.

Zadzwoń lub napisz do nas i poznaj naszą ofertę na pozycjonowanie i tworzenie stron www.  KONTAKT

 

Zapoznaj się z naszą ofertą: 

http jns Pozycjonowanie stron internetowych

http jns Strony internetowe