System księgowy to narzędzie, które rejestruje, gromadzi i przetwarza wszystkie operacje finansowe zachodzące w organizacji. Ułatwia to znacznie i pozwala na kompleksowe i efektywne zarządzanie administracyjno-finansowe. Nie ulega wątpliwości, że dobry program księgowy to podstawa działania każdego biura rachunkowego, czy osoby prowadzącej rozliczenia dla podmiotów gospodarczych. Na rynku znajduje się obecnie mnóstwo różnego rodzaju programów księgowych. Jak jednak w tym gąszczu znaleźć rozwiązanie na miarę swoich potrzeb? Na co zwrócić uwagę? 

 program-ksiegowy-lefthand

Jak wybrać odpowiedni program księgowy?

Jeśli zakładamy właśnie firmę i jesteśmy na etapie wyboru oprogramowania księgowego lub jeśli ją prowadzimy, ale chcemy zmienić program księgowy powinniśmy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania: 

  • jaki rodzaj księgowości jest lub będzie prowadzony w przedsiębiorstwie - księgowość pełna czy uproszczona?
  • jaki budżet możemy przeznaczyć na program księgowy?
  • jakiej wielkości jest firma?

Program księgowy wybiera się w przeświadczeniu, że będzie on nam służył przez co najmniej kilka lat i pozwoli na właściwe przygotowywanie i przechowywanie dokumentacji. Dlatego tak ważny jest świadomy wybór. Przed zakupem warto wypróbować systemem w wersji demonstracyjnej. Pozwoli to na zapoznanie się z funkcjonalnościami programu i ocenę jego możliwości i przydatności do naszych potrzeb. 

Na rynku mamy obecnie wiele programów księgowych. Ich ceny są zróżnicowane i wahają się w granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Te droższe i bardziej rozbudowane programy księgowe są przeznaczone dla większych firm, które m. in.  mają większą ilość operacji finansowych, czy prowadzą magazyn i sprzedaż. Ważne jest aby program księgowy był przede wszystkim łatwy w obsłudze i instalacji, jak również przejrzysty i zrozumiały. Co ważne powinniśmy zwrócić również uwagę na opiekę serwisową nad oprogramowaniem, która może się okazać niezbędna, gdy wystąpią jakiekolwiek problemy w użytkowaniu oprogramowania. 

Należy jednak podkreślić, że cena nie powinna być głównym elementem decydującym o wyborze. Bowiem może się okazać, że niska cena zakupu programu odbije się na cenie modyfikacji i aktualizacji. Warto więc dokładnie sprawdzić wszystkie koszty dodatkowe przy zakupie. 

 

Zmiana oprogramowania księgowego

Jest to bardzo odważny krok, ponieważ wiele firm podchodzi do tego z rezerwą. Nawet, gdy system nie spełnia w pełni oczekiwań to firmy nie chcą zmieniać oprogramowania. Często powodem jest przyzwyczajenie, jak i obawa przed koniecznością wykonywania dodatkowych czynności. Jeśli dokonujemy bowiem zmian systemu w ciągu roku obrotowego to musimy przetestować dane nowego programu. Dodatkowo konieczne jest zapewnienie, że dane z dotychczasowego systemu będą porównywalne z danymi otrzymywanymi z systemu dotychczas używanego.

 
Nasza oferta - program księgowy LeftHand

Jeśli poszukujesz programu księgowego polecamy nowoczesny i profesjonalny program księgowy LeftHand, który już teraz jest dostępny w naszej ofercie. Jest on przeznaczony dla małych i średnich firm, które rozliczają się na podstawie pełnych ksiąg handlowych, jak i w oparciu o książkę przychodów i rozchodów. Możliwe są różne formy dostępu do systemu, od pracy jednostanowiskowej do zdalnego dostępu poprzez terminal graficzny. Ponieważ serwer bazy danych i stacje robocze mogą działać na różnych systemach operacyjnych, można zaprojektować praktycznie dowolną konfigurację firmowej sieci komputerowej.

Oferujemy następujące programy:

  • LeftHand Mała Firma
  • LeftHand Mała Księgowość
  • LeftHand Pełna Księgowość
  • LeftHand Magazyn i Sprzedaż
  • LeftHand Kadry i Płace


Oferujemy pełen zakres usług dotyczących programu LeftHand, a wśród nich: szkolenia, wdrożenia, konsultacje i serwis.

Poznaj naszą ofertę:


http jnsProgram księgowy LeftHand