Hosting www to szczególnie istotna kwestia dla posiadaczy stron internetowych lub osób, które chcą takową stronę posiadać. Firmy, które oferują usługi hostingu udostępniają swoim klientom miejsce na swoich serwerach i dzięki temu można posiadać stronę www nie posiadając przy tym serwera. Hosting www powinien zatem być na najwyższym poziomie by strony, które korzystają z niego właściwie się wyświetlały. Na rynku mamy do wyboru hosting darmowy i płatny. Jaki zatem wybrać? Ile powinien kosztować dobry hosting?  hosting-www

Hosting www - co to jest?

Hosting to udostępnienie przez dostawcę usług internetowych "miejsca określonej wielkości" na pracującym bez przerwy serwerze. Osoby prywatne i firmy, które korzystają z usług hostingowych mogą tworzyć konta e-mail oraz umieszczać swoje strony internetowe. Mówiąc prościej hosting to podłączony do Internetu komputer. Jeśli nie działa on poprawnie to nasza strona www czy poczta e-mail będzie niedostępna. Z tego względu konieczne jest wybieranie firmy oferującej usługi hostingowe ze szczególną ostrożnością.

W ramach usług hostingowych ważną kwestią jest uptime, czyli czas bezawaryjnego działania serwera i obsługiwanych przez niego stron www i kont pocztowych. Pożądany uptime to 99%. Co oznacza ta wielkość? Najprościej mówiąc, jeśli będziemy przeglądać naszą stronę internetową przez określony czas to w 99% przypadków będzie ona wyświetlana poprawnie.

A czemu nie 100%? Oczywiste jest przecież, że nikt nie chce płacić za coś co nie działa. Nie jest jednak możliwe, by serwery działały 24 godziny na dobę przez 7 dni tygodniu, ponieważ serwery potrzebują przerw technicznych. Jednak w przypadku poważnych firm oferujących hosting www przerwy takie odbywają się w nocy. Tym samym zmniejszone jest prawdopodobieństwo, że ktoś będzie wtedy chciał wejść na stronę. 

 

Dobry hosting www... Czyli jaki?

Dostawca usług hostingowych powinien dbać o poprawne działanie dysków i podłączenie serwera do Internetu w sposób ciągły i bez żadnych przerw. Dlatego dobry dostawca hostingu powinien dbać szczególnie o: 

 • jak najlepszy stan techniczny dysków, procesorów, kart sieciowych niezbędnych do prawidłowego działania serwera,
 • najwyższej jakości łącze internetowe
 • ochronę danych użytkowników hostingu, 
 • zabezpieczenie serwerów i znajdujących się na nich kont hostingowych przed róznego rodzaju atakami,
 • natychmiastową i nieprzerwaną dostępność do przechowywanych zasobów.

 

Hosting www darmowy

Na rynku istnieje wiele firm oferujących darmowe usługi hostingowe. Jednak z czego czerpią one zyski jeśli za darmo oferują usługi, za które u innych trzeba płacić? Zyski czerpią one głównie z reklam, jak i z handlu danymi (informacjami o swoich użytkownikach). Darmowy hosting to jak się może wydawać bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie płacimy nic za utrzymanie naszej strony na serwerach. Jednak jak się okazuje posiada on wiele ograniczeń. Wśród nich wymienić należy:

 • reklamy - są one dołączane lub doklejane do stron www, 
 • spam na skrzynce pocztowej - korzystający z darmowego hostingu są atakowani niechcianymi wiadomościami e-mail,
 • niski limit, ograniczenia transferu, przestrzeni dyskowej,
 • duże obciążenie serwera powodujące powolne ładowanie się strony,
 • brak zaawansowanej konfiguracji poczty, domen itp.,
 • niski wskaźnik dostępności (ryzyko awarii / niedostępności strony www),
 • mniejsza liczba lub brak dostępu do baz danych,
 • brak pomocy technicznej.

Zatem jeśli zależy nam najwyższej jakości usług, z których korzystamy koniecznie należy zainwestować w hosting płatny. Obecnie ceny takiego hostingu są coraz bardziej atrakcyjne i nie nadszarpną wydatnie naszego portfela, a będziemy pewni, że otrzymujemy najwyższej jakości usługę.

 

Hosting www płatny

Oferta hostingu płatnego jest zdecydowanie bogatsza, jak i wyższej jakości niż w przypadku hostingu darmowego. Jak wiadomo każdy chciałby jak najlepszą usługę, w jak najniższej cenie, jednak czy taka usługa jest w ogóle możliwa do zaoferowania? I czy na pewno cena to powinno być kryterium, którym powinniśmy się kierować poszukując hostingu? Jeśli jesteśmy już w tematyce ceny to ile powinniśmy przeznaczyć na hosting naprawdę dobrej jakości? Odpowiedź jest prosta i szybka. Obecnie na porządny hosting powinniśmy przeznaczyć około 100 złotych. Oczywiście kupując usługę hostingu powinniśmy się zastanowić jakie parametry takiej usługi będą dla nas wystarczające. Nie ma bowiem sensu płacić za coś czego nie będziemy w pełni wykorzystywać. Jeśli potrzebujemy hostingu pod zwykłą stronę www wykupowanie przykładowo serwera dedykowanego z pewnością będzie generowaniem niepotrzebnych kosztów. 

 

Oferty hostingu www - parametry 

To jaki hosting wybierzesz powinno być uzależnione od tego jak bardzo skomplikowana jest Twoja strona www. Musisz bowiem wybrać taki hosting, który będzie obsługiwał odpowiednie technologie. Obecnie standardem w usługach hostingu stron www stały się technologie PHP, MySQL czy Python. Ważną kwestią jest również limit przestrzeni dyskowej określony zazwyczaj w GB. Typowa strona www waży zazwyczaj około 200MB, dlatego też hosting w takim przypadku wystarczy hosting o pojemności kilka GB. Jednak jeśli na stronie będzie zamieszczana duża ilość zdjęć, filmów to koniecznie należy wybrać hosting, który będzie miał co najmniej kilkanaście GB. Kolejny ważny parametr to transfer, czyli ilość danych, które mogą zostać przesłane z serwera do Internautów. Jeśli chcemy by wybrany przez nas hosting obsługiwał więcej niż jedną stronę www to koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, również na to, ile serwisów www obsługuje dany hosting.

 

Poszukujesz hostingu www?

Jeśli potrzebujesz najwyższej jakości hostingu www w atrakcyjnej cenie to zgłoś się do nas! U nas z pewnością znajdziesz usługi, które będą idealnie odpowiadały na Twoje zapotrzebowanie. 

 

Poznaj naszą ofertę:

http jns Hosting strony www