Pozycjonowanie stron internetowych staje się coraz bardziej popularną usługą. Jest ono traktowane dziś jako nieodłączny element mający ogromny wpływ na funkcjonowanie biznesu w wirtualnym świecie. Na rynku jest wiele firm oferujących usługi pozycjonowania stron. Jak jednak wybrać, by nie dać się naciągnąć? Czy osiągnięcie Top 10 Google jest w ogóle możliwe do uzyskania w miesiąc?  pozycjonowanie-stron-www-jns

Pozycjonowanie stron www - wyjaśnienie pojęcia

Pozycjonowanie strony www to działania mające na celu doprowadzenie do uzyskania przez stronę jak najwyższych pozycji w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Jest to proces, na który składa się wiele różnych elementów. Możemy je podzielić na działania podejmowane w celu poprawy kodu strony internetowej, czyli optymalizacji strony pod kątem robotów wyszukiwarek. Drugi typ działań, jakie należy podjąć to zoptymalizowanie strony pod kątem użytkowników. Drugi rodzaj działań jest nastawiony na użytkowników. Mają one na celu ułatwienie użytkownikom strony poruszanie się po stronie i internetowej oraz łatwe i szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji. 

Pozycjonowanie to długotrwały proces, który wymaga cierpliwości i podejmowania działań na różnych polach. Bowiem tylko różnorodne i zakrojone na szeroką skalę pozycjonowanie może przynieść pożądany skutek. 

Ktoś może zadać jednak pytanie czy pozycjonowanie ma sens? Ma i to ogromny. Coraz więcej klientów szuka bowiem różnych usług i produktów w Internecie. Pozycjonowanie sprawi, że w gąszczu ofert Twoja strona internetowa będzie wyżej, co przyczyni się do większego prawdopodobieństwa skorzystania z Twojej oferty.

 

Pozycjonowanie stron www - gwarantowane Top 10 w Google

Czy zagwarantowanie osiągnięcia pozycji w Top 10 Google jest w ogóle możliwe? A na dodatek czy jest to wykonalne w miesiąc? Każda szanująca się firma oferująca profesjonale usługi pozycjonowania nie daje gwarancji na Top 10 Google. Nie jest bowiem możliwe udzielenie takowej gwarancji. Więc co zatem z ofertami typu "Super promocyjna oferta. Pozycjonowanie fraz kluczowych z gwarancją Top 10"? Najprościej mówiąc jest to zwykłe naciąganie i oszukiwanie klientów. Na pozycjonowanie strony ma bowiem wpływ ogromna ilość różnorodnych czynników. Jakby tego było mało każdy czynnik ma wpływ na pozycjonowanie strony w różnym czasie i każdy z nich ma różne znaczenie. 

Dlaczego gwarancja TOP 10 Google nie jest możliwa?

  • samo Google nie daje gwarancji uzyskania Top 10,
  • Google na bieżąco wprowadza modyfikacje algorytmu, które mają wpływ na pozycję, 
  • w Internecie panuje ogromna konkurencja - należy pamiętać, że nie tylko nasza firma chce osiągnąć jak najwyższą pozycję w Google. 

Dlatego też należy podkreślić, że jeśli proponujemy Klientowi pozycjonowanie popularnych słów kluczowych, czyli takich które będą przynosiły korzyści w postaci większego ruchu na stronie, czyli większej ilości potencjalnych klientów na oferowane produkty czy usługi, a w efekcie większego zysku to niemożliwe jest zagwarantowanie osiągnięcia wysokich pozycji

 

Pozycjonowanie stron www- jak się nie dać naciągnąć?

Na rynku jest ogromna liczba firm, które oferują "specjalistyczne" usługi i chcą naciągnąć niczego nieświadomych klientów. I tutaj dochodzimy do konkluzji, że jednak możliwe jest zagwarantowanie Top 10 Google... A mianowicie wtedy, gdy klient nie zna się "na rzeczy". Wtedy proponuje się klientowi słowa kluczowe, które są mało popularne, czyli pojawienie się strony Klienta w Top 10 Google po wpisaniu danej frazy nie przełoży się na wyraźnie na osiągnięcie większych zysków.

Nieświadomość Klienta i brak wiedzy "specjalistów" przyczynia się w takim przypadku do płacenia za frazy, które można łatwo wypozycjonować, ale które zarazem nie przynoszą wymiernych korzyści marketingowych i finansowych. Takie formy oferują również pozycjonowanie w oparciu o linki sponsorowane pod przykrywką pozycjonowania. Sugerują klientowi, że niemożliwe jest osiągnięcie Top 10 Google odnośnie do wybranej frazy kluczowej, a jedyną możliwością jest skorzystanie z linków tego typu. Tak naciągają Klientów na kolejne usługi, które niekoniecznie są mu potrzebne. 

Zatem:

  • czytajmy dokładnie umowy,
  • nie dajmy się skusić na promocyjną i podejrzanie tanią ofertę pozycjonowania,
  • zwracajmy uwagę na to jak firma pracuje i jak wygląda ich strona internetowa,
  • poprośmy o referencje i dotychczasowe osiągnięcia firmy w SEO. 

 

Interesuje Cię profesjonalne pozycjonowanie stron www? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

http jns Pozycjonowanie stron internetowych

Nie posiadasz jeszcze strony www lub chcesz odświeżyć swoją dotychczasową witrynę? Dla Ciebie też coś mamy:

http jns Profesjonalne strony internetowe