Posiadanie strony internetowej to obecnie nie tylko forma promocji firmy, ale konieczność. Jednak strona internetowa, na której nic się nie dzieje nie ma większego sensu. Co zatem robić, by nasza strona www była profesjonalna, nowoczesna, jak również zachęcała do odwiedzania? Koniecznie należy ją na bieżąco aktualizować! Inwestycja w odświeżenie własnej witryny będzie miała z pewnością wpływ na zdobycie nowych Klientów, jak również poprawę własnej reputacji w wirtualnym świecie.  strony-internetowe-aktualizowanie 

Pokaż się profesjonalnie w sieci

Prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach jest związane z koniecznością prowadzenia aktywnego marketingu internetowego. Czasy, kiedy najważniejsza była reklama w telewizji, radiu czy prasie była najważniejsza minęły bowiem bezpowrotnie. Reklama tego typu jest droga i dla niektórych produktów czy usług zupełnie nietrafiona. Internet stał się miejscem, gdzie coraz częściej szukamy ofert na różnego rodzaju produktu czy usługi. Zatem warto prezentować swoją ofertę w sieci w taki sposób, by zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z niej. Żadna firma nie może sobie pozwolić raczej na to, by jej strona stanowiła miejsce w sieci skąd klienci chcą jak najszybciej uciekać. W stronach internetowych ma zastosowanie również, tak jak w życiu zasada pierwszego wrażenia. Właśnie to rzeczone pierwsze wrażenie może mieć decydujący wpływ na to, czy nasza strona zachęci potencjalnego klienta do zakupów czy wysłania zapytanie ofertowego czy do uciekanie z niej "gdzie pieprz rośnie". 

Strona www stanowi coraz częściej dla firmy sposób na zarabianie, pozyskiwanie nowych klientów i budowanie swojego prestiżu i marki. Jednak musi ona być przede wszystkim dobrze zaprojektowana, ciekawa, zawierać interesujące treści i stanowić miejsce, gdzie klient może zdobyć rzetelną informację na temat oferowanych produktów i usług. Dobra strona internetowa to przede wszystkim na początku dobry projekt, następnie interesujące treści, a podczas gdy strona jest już upubliczniona jej bieżące aktualizowanie. Bo czyż nie wygląda to mało profesjonalnie, gdy wchodzimy w marcu na stronę www danej firmy, a tam najnowsza aktualność to życzenia z okazji Bożego Narodzenia? Warto zatem dbać o stronę internetową i stanąć czasem z drugiej strony i popatrzeć na nią z punktu widzenia potencjalnego klienta. 

 

Optymalizacja strony internetowej

Strona www koniecznie musi być zoptymalizowana również pod kątem wyszukiwarek internetowych. Ważne jest by adresy url miały odpowiednią strukturę, tzn. były czyste, czyli łatwe i krótkie. Każdy element na stronie powinien powinien zawierać tekst alternatywny, w tekstach należy umieszczać słowa kluczowe. To tylko kilka z ważnych i koniecznych kroków, które należy wykonać na stronie by zoptymalizować ją pod kątem SEO.

Strona powinna być również dostosowana do różnych urządzeń, na których będzie wyświetlana. Mając na uwadze fakt, że mamy w Polsce coraz więcej użytkowników smartfonów i tabletów koniecznie jest dostosowanie strony, by właściwie wyświetlała się na urządzeniach mobilnych. Tutaj możemy pomyśleć o utworzeniu strony responsywnej, która płynnie dostosowuje się do rozdzielczości ekranu, na której jest wyświetlana. Strona responsywna posiada jeden adres url niezależnie od tego na jakim urządzeniu ją przeglądamy. Drugi sposób to stworzenie strony mobilnej, która jest dedykowana dla użytkowników urządzeń przenośnych. Technicznie jest to odrębna strona od wersji desktopowej, posiadająca inny adres url. 

 

Zawsze krok przed konkurencją

Jeśli myślisz, że nie warto tracić czasu na aktualizowanie strony, bo na przykład Twoja konkurencja tego nie robi, lub nie wiesz jak się do tego zabrać to wiedz, że Twoja strona traci w "oczach Google". Jeśli na stroni nic się nie dzieje to Klienci są znudzeni, a roboty Google rzadziej na nią zaglądają, co w efekcie powoduje, że spada on w wyszukiwarce. Jeśli chcesz się wyróżnić na tle konkurencji to z pewnością nowa strona czy ciekawe treści i bieżące jej aktualizowanie sprawią, że będą na nią zaglądać nowi potencjalni klienci, do których trafi twoja oferta. Wtedy z pewnością wyprzedzisz swoich konkurentów i zostawisz ich daleko w tyle z nudnymi i nieaktualnymi firmowymi witrynami. 

 

Potrzebujesz nowej strony www?

Już od początku naszej działalności tworzymy i aktualizujemy strony internetowe. Oferujemy stworzenie strony www opartej na najbardziej popularnym systemie do zarządzania treścią CMS Joomla, jak również prostej wizytówki internetowej. 

 

Strony z systemem CMS

Aktualizowanie stron internetowych jest najłatwiejsze przy korzystaniu ze stron opartych o systemy do zarządzania treścią CMS. Systemy te mają intuicyjne interfejsy, co powoduje, że nie ma konieczności zlecania aktualizowania witryny specjalistycznej firmie. Można wtedy samodzielnie dokonywać zmian prezentowanych treści na stronie internetowej. 

Systemy do zarządzania treścią CMS pozwalają m.in. na:

  • łatwą administrację stroną www, 
  • łatwą edycję treści przez użytkowników posiadających podstawową wiedzę na temat obsługi komputera i Internetu
  • możliwość zamieszczania dowolnych plików do pobrania ze strony,
  • podgląd strony www przed ich upublicznieniem w sieci,
  • tworzenie stref chronionych hasłem, do których dostęp mają zarejestrowani użytkownicy,
  • kontrola na prezentowanymi treściami i grafikami na stronie.

 

Zadzwoń do nas: 42 209 27 01 lub skorzystaj z formularza kontaktowego, a my dla Ciebie opracujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb